Ohio Association of Public School Employees

Stronger Together.

State Executive Board

State Officers

State Executive Board

Stephanie Wiley

Central District

Columbus City Schools Bus Drivers, Local 336

Rosella Tope

East Central District

Sandy Valley Local Schools, Local 450

Debora Adams

Eastern District

Switzerland Schools, Local 41

Bev Payne

North Central District

Crestline Village Local Schools, Local 416

Sheila Dawkins-Flinn

Northeast District

Akron City Schools Educational Aides, Local 689

James Haller

Northwest Central District

Lima City Schools Custodians, Local 137

Karen Jones

Northwest District

Oregon City Schools, Local 320

Barbara Ward

Southeast District

Fairland Local Schools, Local 345

Melody Potter

Southwest District

New Richmond Exempted Village Schools, Local 267

Kathy Chamberlin

Western District

Preble-Shawnee Local Schools, Local 678

State Executive Board Alternates

Arnetta Banks

Central District

Columbus City Schools Educational Aides, Local 518

Jackie Leisure

East Central District

Canton City Schools Local 609

John Sindeldecker

Eastern District

Buckeye Local Schools, Local 373

Katrina Martin

North Central District

Crestline Exempted Village Schools, Local 416

Davida Russell

Northeast District

South Euclid Lyndhurst City Schools, Local 110

Carol Henderson

Northwest Central District

Celina City Schools, Local 457

Sabrina Hoffman

Northwest District

Maumee City Schools, Local 240

Tim Warren

Southeast District

Nelsonville-York City Schools, Local 400

Connie McDonald

Southwest District

Adams/Manchester Local Schools, Local 343

Angie Klein

Western District

Kettering City Schools Transportation, Local 573

District Officers

Central District

Stephanie Wiley, President

Columbus City Schools Bus Drivers, Local 336

Terell Davis, Vice President

Columbus City Schools Bus Drivers, Local 336

Shirley Timberlake, Secretary

Westerville City Bus Drivers, Local 719

Sally Clemmer, Treasurer

Columbus City Schools Secretaries, Local 150

East Central District

Sue Williams, President

Perry Local Schools, Local 329

Kathleen Secrest, Vice President

Osnaburg Local Schools, Local 31

Julie Langanke, Secretary

Canton City Schools, Local 161

Jackie Leisure, Treasurer

Canton City Schools Cafeteria, Local 609

Eastern District

John Sindeldecker, President

Buckeye Local Schools, Local 373

Lois Elaine Crockett, Vice President

Tri-Valley Local Schools, Local 351

Pam Thomas, Secretary

Coshocton City Schools, Local 387

Debra McKahan, Treasurer

Caldwell Exempted Village Schools, Local 339

North Central District

Mike Lang, President

Mt. Vernon City Schools, Local 470

William Hurlow, Vice President

Galion City Schools, Local 370

Laren Wienclaw, Secretary

Ashland City Schools, Local 233

Beverly Payne, Treasurer

Crestline Exempted Village Schools, Local 416

Northeast District

Davida Russell, President

South Euclid Lyndhurst City Schools, Local 110

Patricia Conaway, Vice President

Solon City Schools, Local 475

Jimmie Dawson, Secretary

Willoughby-Eastlake City Schools, Local 145

Treleen Heaton, Treasurer

Bedford City Schools, Local 136

Northwest Central District

Sandra Wheeler, President

Lima City Schools Secretaries, Local 306

Jim Haller, Vice President

Lima City Schools Custodians, Local 137

Carol Henderson, Secretary

Celina City Schools, Local 457

Dennis Fricke, Treasurer

Elida Local Schools, Local 16

Northwest District

Dave D'Clute, President

Genoa Area Local Schools, Local 462

Stella Wymer, Vice President

Sylvania City Schools, Local 227

LuAnn Kralovic, Secretary

Rossford Exempted Village Schools, Local 384

Sabrina Hoffman, Treasurer

Maumee City Schools, Local 240

Southeast District

Tim Warren, President

Nelsonville-York City Schools, Local 400

Jaime Jordan, Vice President

Gallipolis Local Schools, Local 349

Wendy Cook, Secretary

Logan-Hocking Local Schools, Local 218

Carla Daniel, Treasurer

Fairland Local Schools, Local 345

Southwest District

Melody Potter, President

New Richmond Exempted Village Schools, Local 267

Iva Moore, Vice President

Petermann/Goshen Local Schools, Local 33

Dana Zinnecker, Secretary

Princeton City Schools, Local 174

Connie McDonald, Treasurer

Adams/Manchester Local Schools, Local 343

Western District

Kathy Chamberlain, President

Preble-Shawnee Local Schools, Local 678

Kenny Jones, Vice President

Dayton City Schools, Local 643

Angela Klein, Secretary

Kettering City Schools Transportation, Local 573

vacant, Treasurer